Ginekologia

Ginekologia i położnictwo


Badanie ginekologiczne to rutynowa kontrola stanu narządów kobiecych. Regularne wizyty u ginekologa pozwalają zapobiegać schorzeniom mogącym doprowadzić do zmian nowotworowych, pozwalają dokładnie określić obszar dotknięty dolegliwościami oraz określić charakter dalszych badań. Jeśli chodzi o badania ginekologiczne Łódź ma sporo do zaoferowania. W naszym mieście przyjmuje wielu dobrych lekarzy. Niewątpliwie jedną z najlepszych poradni jest właśnie nasza. Czeka tu na Ciebie specjalista ginekolog o różnych specjalizacjach. To zarówno ginekolog położnik, który skupia się na kobietach ciężarnych, jak również lekarz ogólny. To dobry wybór, gdy planujesz wybrać się sama lub zabrać córkę na pierwszą wizytę u ginekologa. Zadbamy o to, aby atmosfera panująca w gabinecie była przyjazna i profesjonalna.

Buy Adderall

Umów WizytęOferujemy naszym pacjentkom:

W ramach profilaktyki
Badania cytologiczne

Każda kobieta powinna regularnie przeprowadzać badania cytologiczne. Profilaktyka i cytologia mogą uratować życie wielu kobietom. Badania cytologiczne pozwalają wykryć stany przed nowotworowe oraz raka szyjki macicy - wykrycie we wczesnym stadium zwiększa szanse na wyleczenie. Rak szyjki macicy jest drugim co do występowania nowotworem u kobiet i obserwuje się stały wzrost zapadalności i umieralności z powodu tego nowotworu. Wzrost śmiertelności spowodowany jest rozpoznaniem raka szyjki macicy w zaawansowanym stadium choroby, które uniemożliwia skuteczne leczenie. Głównym czynnikiem rozwoju raka szyjki macicy są zakażenia spowodowane przez wirus HPV, którego można wykryć dzięki testom DNA.

Umów Wizytę
best piles treatment in chennaiHPV
Wymaz cytologiczny nie daje 100% pewności co do występowania zmian nowotworowych. Wirus HPV, czyli tzw. wirus brodawczaka ludzkiego, jest uważany za najważniejszy czynnik chorobotwórczy odpowiedzialny za rozwój raka szyjki macicy. Rozwój raka jest stymulowany przez długotrwale zakażenie HPV. Badanie na obecność wirusa HPV jest najdokładniejszą metodą wykluczenia występowania raka szyjki macicy u kobiet. Dzięki temu jest doskonałym badaniem przesiewowym, dającym zarówno pacjentowi, jak i lekarzowi pewną informację, stanowiącą podstawę dalszych decyzji. Nie u każdego ginekologa w Łodzi można takie badania wykonać. U nas są możliwe do przeprowadzenia.


 
Kto powinien wykonać test HPV?
Rak szyjki macicy występuje rzadko przed dwudziestym rokiem życia, jednak po trzydziestce zachorowalność silnie wzrasta, osiągając swój szczyt w wieku 45-55 lat. Infekcje wirusa HPV zdarzają się także osobom bardzo młodym (około 20 roku życia). Im dłużej osoba jest zainfekowana wirusem HPV, tym większe ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy. Dlatego też zaleca się przeprowadzenie badań kobietom między 20. a 59. rokiem życia.

Buy Xanax No PrescriptionWideokolposkopia
W trakcie badania ginekologicznego wykonujemy badanie kolposkopowe, czyli mikroskopową ocenę tarczy szyjki macicy wraz z próbami kontrastowymi. Badanie to pozwala na znacznie dokładniejszą ocenę szyjki macicy w porównaniu do klasycznego badania cytologicznego. Zestawienie tych dwóch metod jest uznanym w świecie standardem diagnostyki szyjki macicy i umożliwia oceną z dokładnością około 95%, podczas gdy sama cytologia jako badanie przesiewowe ma skuteczność diagnostyczną w około 70-80%.


Kolposkopia cyfrowa
W nowoczesnej diagnostyce szyjki macicy uznanym światowym standardem od kilku lat stała się kolposkopia cyfrowa. Metoda ta wykorzystuje skomputeryzowane urządzenia umożliwiające archiwizację obrazów szyjki macicy, co pozwala w razie konieczności na łatwiejsze porównanie. kolejnych badań ze sobą pod kątem dynamiki procesu chorobowego. Wszystkie badania wykonane tą metodą są archiwizowane w komputerowej bazie danych. To kolejny poważny atut naszej poradni ginekologicznej w Łodzi.

Umów Wizytę


W ramach leczenia
Kriochirurgia

Nadżerka części pochwowej szyjki macicy (tzw. ektopia) jest częstym schorzeniem spotykanym u kobiet. Zmiana ta nie jest traktowana jako stan przedrakowy, ale nieleczona może doprowadzić do rozwinięcia się tego procesu. Zazwyczaj na skutek różnych powikłań. Jedną z alternatywnych metod leczenia tego schorzenia jest KRIOCHIRURGIA. Kriochirurgia jest metodą bezbolesną, bezkrwawą i szybką (10-15min.), ponieważ zniszczenie chorej tkanki następuje bez naruszenia jej ciągłości (obszar zamrożony nie jest usuwany), a organizm sam w ciągu maksimum 14 dni usuwa martwicę, chroniąc tkankę zdrową, co zapobiega zakażeniu gojącego się miejsca. Płytkie zamrożenie umożliwia wygojenie się miejsca leczonego bez powstania blizny, a głębokie (kriokonizacja) daje blizny elastyczne, nie powodując zaburzeń w funkcjach rozrodczych oraz w rozwieraniu się szyjki macicy w czasie ewentualnego porodu. W czasie 14 dni po zabiegu procesowi gojenia mogą towarzyszyć nieznaczne krwawienia. Dbając o swoje zdrowie warto pomyśleć o inwestycji, jaką jest prywatny ginekolog.

Ginekolog dla każdej kobiety

Bez względu na to, czy przed Tobą lub Twoją córką pierwsza wizyta u ginekologa, czy kolejna w ramach prowadzonego leczenia lub profilaktyki – skontaktuj się z nami. Specjalista ginekolog, który przyjmuje w Medicus A.T. zajmie się określeniem stanu zdrowia na bazie:

  • dyskretnego wywiadu z pacjentką,
  • dotychczasowej historii leczenia, historii choroby / ciąży,
  • wyników dodatkowych badań diagnostycznych, które może zlecić,
  • badania palpacyjnego.

Jeżeli chcesz skorzystać z profesjonalnych usług specjalisty ginekologa, położnika – skontaktuj się z nami. Zarezerwuj termin wizyty telefonicznie, online lub odwiedzając klinikę, w której przyjmuje ginekolog oraz ginekolog położnik.

 

© 2019 by MEDICUS A.T.
projektowanie stron www